Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Krnča, okres Topoľčany

Obecná knižnica

     Obecná knižnica v Krnči je kultúrna a vzdelávacia a informačná inštitúcia, ktorú priamo riadi obecný úrad. Utvára a sprístupňuje univerzálny knižničný fond, poskytuje základné knižnično-informačné služby v zmysle zásad všeobecného prístupu čitateľov a používateľov k dokumentom a informáciám bez ohľadu na ich politickú, národnostnú, náboženskú a rasovú príslušnosť. Inými slovami, je to zariadenie, v ktorom si môže každý občan našej obce vypožičať knihy nielen pre zábavu, ale aj pre štúdium. Svoju činnosť začala datovať v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Je umiestnená v priestoroch kultúrneho domu.
     Prvou knihovníčkou sa stala učiteľka základnej školy pani Anna Melušová, ktorá pracovala v knižnici do r.1993. Od roku 1993 pracuje ako knihovníčka Slavomíra Peťovská
    Knižničný fond tvorí 3457 knižničných jednotiek. Skladá sa z literatúry pre deti a mládež, beletrie a náučnej literatúry. Fond je očistený od obsahovo zastaranej literatúry, je usporiadaný do tematických okruhov s dodržaním abecedného triedenia, čo umožňuje čitateľom knižnice zjednodušenú orientáciu pri vyhľadávaní literatúry. Ročne sa do knižnice zaeviduje približne 120 používateľov prevažne žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorý si vypožičali v r.2007 spolu 2963 knižničných jednotiek
     Knižnica je pravidelne zásobovaná prírastkami nových kníh prevažne encyklopedickou literatúrou a beletriou podľa požiadaviek svojich používateľov. 

     Obec umožňuje využívať služby knižnice bezplatne, je otvorená dva krát v mesiaci v piatok od 16,30 hod. do 19,00 hod.


NEMILOVAŤ KNIHU, ZNAMENÁ NEMILOVAŤ MÚDROSŤ A NEMILOVAŤ MÚDROSŤ ZNAMENÁ STÁVAŤ SA HLUPÁKOM“ (J.A.Komenský)


 

webygroup

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 18.6.2018

meniny má: Vratislav

  • Pondelok1710graphic-icon
  • Utorok2313graphic-icon
  • Streda2715graphic-icon

Za obsah zodpovedá
Ocú Krnča


" target="_blank" class="dps_text_without_image" title="Počasie - Položka bude otvorená v novom okne">Počasie

Počasie

Obraciame sa na občanov, aby sa zapojili do hlasovania a vybrali názov pre náš nový občasník. Prípadne návrhy názvu občasníka môžete posielať na ocukrnca@stonline.sk alebo prostredníctvom facebookovej stánky obce.
 
 
16

 
 
 
108

 
 
 
87

 
 
 
55

 

Maľovaná mapa

Maľovaná mapa - Topoľčany a okolie

Regionálna rozvojová agentúra TOPOĽČIANSKO


5719106

Úvodná stránka