Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Krnča, okres Topoľčany

Obecná knižnica

     Obecná knižnica v Krnči je kultúrna a vzdelávacia a informačná inštitúcia, ktorú priamo riadi obecný úrad. Utvára a sprístupňuje univerzálny knižničný fond, poskytuje základné knižnično-informačné služby v zmysle zásad všeobecného prístupu čitateľov a používateľov k dokumentom a informáciám bez ohľadu na ich politickú, národnostnú, náboženskú a rasovú príslušnosť. Inými slovami, je to zariadenie, v ktorom si môže každý občan našej obce vypožičať knihy nielen pre zábavu, ale aj pre štúdium. Svoju činnosť začala datovať v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Je umiestnená v priestoroch kultúrneho domu.
     Prvou knihovníčkou sa stala učiteľka základnej školy pani Anna Melušová, ktorá pracovala v knižnici do r.1993. Od roku 1993 pracuje ako knihovníčka Slavomíra Peťovská
    Knižničný fond tvorí 3457 knižničných jednotiek. Skladá sa z literatúry pre deti a mládež, beletrie a náučnej literatúry. Fond je očistený od obsahovo zastaranej literatúry, je usporiadaný do tematických okruhov s dodržaním abecedného triedenia, čo umožňuje čitateľom knižnice zjednodušenú orientáciu pri vyhľadávaní literatúry. Ročne sa do knižnice zaeviduje približne 120 používateľov prevažne žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorý si vypožičali v r.2007 spolu 2963 knižničných jednotiek
     Knižnica je pravidelne zásobovaná prírastkami nových kníh prevažne encyklopedickou literatúrou a beletriou podľa požiadaviek svojich používateľov. 

     Obec umožňuje využívať služby knižnice bezplatne, je otvorená dva krát v mesiaci v piatok od 16,30 hod. do 19,00 hod.


NEMILOVAŤ KNIHU, ZNAMENÁ NEMILOVAŤ MÚDROSŤ A NEMILOVAŤ MÚDROSŤ ZNAMENÁ STÁVAŤ SA HLUPÁKOM“ (J.A.Komenský)


 

webygroup
Obraciame sa na občanov, aby sa zapojili do hlasovania a vybrali názov pre náš nový občasník. Prípadne návrhy názvu občasníka môžete posielať na ocukrnca@stonline.sk alebo prostredníctvom facebookovej stánky obce.
 
 
24

 
 
 
143

 
 
 
113

 
 
 
64

 

Maľovaná mapa

Maľovaná mapa - Topoľčany a okolie

Regionálna rozvojová agentúra TOPOĽČIANSKO

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
Ocú Krnča


8183805

Úvodná stránka